PL

EN

8. Konferencja
Paliwa z odpadów

Data 13.03.2018 - 15.03.2018

Opis

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na 8 Konferencję Paliwa z odpadów. Wydarzenie ponownie odbędziesię w sercu Górnego Śląska – w Chorzowie i Katowicach, w terminie 13 - 15 marca 2018 r. Jest to od lat największa konferencja w tej branży w Polsce.

Podczas konferencji poruszony zostanie temat paliw alternatywnych w kontekście popularnej w ostatnim czasie idei gospodarki o obiegu zamkniętym. Omówimy różne sposoby wykorzystania paliw alternatywnych, nie tylko w cementowniach. Pokażemy przykłady wykorzystania paliw na świecie a także przedstawimy ekonomiczne i techniczne uwarunkowania produkcji RDF w RIPOK-ach.

Obecnie większość produkowanego RDF trafia do cementowni. Potencjał paliwa pozyskiwanego z odpadów jest jednak o wiele większy. Może być również wykorzystywany w zmodernizowanych elektrociepłowniach w szczególności działających w ramach klastrów energii. Jeśli chcą Państwo spotkać specjalistów z zakresu paliw z odpadów, wymienić poglądy oraz swoje doświadczenia, serdecznie zapraszamy na konferencję!

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli organów administracji samorządowej, zakładów gospodarki komunalnej, cementowni, przedstawicieli RIPOK-ów, przedsiębiorstw z branży energetycznej i ciepłowniczej.

W trzecim dniu spotkania zwiedzimy innowacyjny Zakład Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów należący do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach. Zakład ten posiada jedną z najnowocześniejszych w kraju linii do produkcji paliwa RDF.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Patronat honorowy

Partner generalny

Partner specjalny

Partnerzy

Partner cyklu

Partner merytoryczny

Patronat medialny

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Diament Hotel Arsenal Palace
Paderewskiego 35
41-500 Chorzów

Gospodarka odpadami

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij