PL

EN

VII Konferencja Paliwa z odpadów

Data 14.03.2017 - 16.03.2017

Opis

Szanowni Państwo,

energetyczna waloryzacja odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych, a następnie ich efektywne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie, stanowią kluczowe ogniwa współczesnych systemów gospodarki odpadami. Na szczeblu krajowym trwają dyskusje o kształcie odpowiednich regulacji prawnych, w tym ostatnio zwłaszcza nad możliwością zaliczenia wytwarzanej energii z odpadów do OZE. Ukształtowany w ostatnich latach w Polsce potencjał wytwórców paliw alternatywnych coraz aktywniej spogląda na lokalne ciepłownictwo.

Na starcie 2017 roku wszyscy zadajemy sobie pytania – jak będzie wyglądał nasz biznes w erze circular economy? Wszyscy wskazujemy na problemy z zagospodarowaniem frakcji nadsitowej, które będą tym większe, im nasze technologie separacyjne będą lepsze. Jak wejść z SRF-em do ciepłownictwa i kto ma zainwestować? Analiza lokalnych rynków ciepła wydaje się być tutaj kluczem do opłacalności finansowej. Jak prognozować jakość SRF w perspektywie 10 lat – w świetle zmian zarówno stylu życia Polaków, jak i wymagań w zakresie recyklingu plastików i papieru.

Na powyższe i szereg innych pytań odpowiemy 14-16 marca 2017 r. w Chorzowie, podczas VII Konferencji Paliwa z odpadów. Serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, stanowiącym od lat największą w Polsce platformę wymiany informacji na temat wytwarzania i wykorzystywania paliw z odpadów.

dr inż. Aleksander Sobolewski
Dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu
Przewodniczący Rady Programowej W ramach trzeciego dnia konferencji odbędzie się wyjazd techniczny do instalacji LIFECOGENERATION.PL oraz Centrum Czystych Technologii Węglowych, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Centrum Czystych Technologii WęglowychCentrum Czystych Technologii Węglowych stanowi zaplecze technologiczne Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, które umożliwia prowadzenie badań w skali pilotowej. Instytut jest wiodącą w kraju jednostką w zakresie badania procesów przetwórstwa paliw stałych. W szczególności realizuje prace związane z przygotowaniem, a następnie z energetycznym wykorzystaniem paliw z odpadów. Centrum wyposażone jest w instalacje pilotowe z zakresu spalania, zgazowania, pirolizy czy oczyszczania wytwarzanych gazów. Umożliwia prowadzenie kompleksowych prac badawczych w Instytucie, tj. od poboru oraz badań właściwości fizykochemicznych próbek, przez przygotowanie surowców do dalszego wykorzystania, zagospodarowanie termiczne przy wykorzystaniu infrastruktury Centrum, a kończąc na analizie ekonomicznej, środowiskowej oraz prawnej.  Instytut jest jedynym takim ośrodkiem w kraju realizującym skalowanie technologii, od skali laboratoryjnej, aż do wdrożeniowej. Stanowi zatem unikalne miejsce dla klienta.

Instalacja demonstracyjna

Instalacja demonstracyjna, zlokalizowana na terenie Centrum Badawczo – Rozwojowego INVESTEKO S.A. w Świętochłowicach. Została zaprojektowana do zagospodarowania energetycznego paliwa formowanego na bazie frakcji nadsitowej odpadów komunalnych i osadów ściekowych z dodatkiem odpadowych tworzyw sztucznych. Funkcjonuje w oparciu o proces zgazowania i wysokoefektywnej produkcji energii elektrycznej i cieplnej w kogenracji. Jej wydajność nominalna to 300 kg/h.

Na zakończenie dni pełnych merytorycznych wystąpień przewidzieliśmy dla Państwa kilka atrakcji: bankiet połączony z wieczorem tematycznym i zabawą taneczną w hotelu, zwiedzanie Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz drugą kolację wyjazdową.

Zapraszamy serdecznie!

Współpraca

Partnerzy merytoryczni

Partner generalny

Partnerzy

Patronaty medialne

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Diament Hotel Arsenal Palace
Paderewskiego 35
41-500 Chorzów

Gospodarka odpadami

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij