PL

EN

III Forum Fotowoltaika dla każdego oraz Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne

Data 26.05.2015 - 27.05.2015

Opis

Podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej greenPOWER redakcja miesięcznika „Czysta Energia” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje:

III Forum Fotowoltaika dla każdego oraz Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne

W pierwszym dniu targów greenPOWER (26.05.)  odbędzie się III Forum „Fotowoltaika dla każdego”, stanowiące odpowiedź na ogromne zainteresowanie fotowoltaiką. Podpisana prze Prezydenta RP  w dniu 11 marca 2015 ustawa o energetyce odnawialnej  stwarza zielone światło dla rozwoju energetyki prosumenckiej, funkcjonującej w innych krajach. Jednym z najważniejszych elementów zapisów w ustawie jest system wsparcia (taryfy gwarantowane) dla mikroinstalacji i małych instalacji OZE.  W programie Forum uwzględniono referaty dotyczące najnowszych rozwiązań i trendów technologicznych, prawne uwarunkowania dla inwestycji oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych.

Po raz trzeci na targach odbędzie się  konferencja pt. „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne” (27.05). Zaproszeni do udziału właściciele gospodarstw agroturystycznych będą mogli uzyskać wiedzę o tym, jak poprawić rentowność gospodarstwa przez zamontowanie np. modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych do podgrzewania wody czy wskutek zainstalowania małych wiatraków oraz pompy ciepła. Gospodarstwo agroturystyczne, które będzie wykorzystywało energię z odnawialnych źródeł energii, zyska na atrakcyjności i stanie się doskonałym miejscem edukacji dla przyjeżdżających tam rodzin.

Kontakt dla uczestników
Urszula Wojciechowska
tel: 784 001 821
email: u.wojciechowska@czystaenergia.pl

Lokalizacja: 
Międzynarodowe Targi Poznańskie 
pawilon 8a
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Głogowska 14
Poznań

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij