PL

EN

Konferencja „Biogazownia – źródło zielonej energii”

Data 19.06.2013

Opis

W Bydgoszczy już nie tylko o peletach i brykietach


Edukacja w zakresie energetyki odnawialnej coraz częściej prowadzona jest bliżej potencjalnego inwestora i innych jej odbiorców. Kolejni organizatorzy targów i konferencji poszerzają tematykę poruszaną podczas tych wydarzeń. Tak też stało się w Bydgoszczy, gdzie Centrum Targowe Pomorza i Kujaw (CTPiK) po 11 latach organizowania targów Pellets-Expo&Brykiet-Expo postanowiło zorganizować Międzynarodowe Targi Produkcji i Energetycznego Wykorzystania Biogazu Biogaz-Expo.
Dotychczasowym targom od samego początku towarzyszyła konferencja, przygotowywana we współpracy z redakcją „Czystej Energii”. Kierownictwo CTPiK i tym razem zaprosiło redaktorów czasopisma do współorganizowania podobnego wydarzenia w ramach nowych targów. Spotkanie zatytułowano „Biogaz – źródło zielonej energii”.
Na terenie Bydgoszczy znajduje się wiele gospodarstw dysponujących odpowiednimi do produkcji biogazu substratami. Warto zatem przyjechać i spotkać się z zaproszonymi fachowcami.
Z prowadzonej przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii statystyki wynika, że w 2012 r. produkcja pelet utrzymała się na poziomie z 2011 r., przy czym zmniejszyło się zapotrzebowanie na pelety ze strony energetyki zawodowej, co wywołało niepokój producentów. Potencjał produkcyjny peleciarni pozostaje w dalszym ciągu niewykorzystany. Dlaczego tak się dzieje, dowiemy się podczas konferencji pt. „Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju”.
W imieniu redakcji oraz kierownictwa CTPiK zapraszam do odwiedzenia ekspozycji targowych i udziału w konferencjach.


Urszula Wojciechowska


Pliki do pobrania

Lokalizacja

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij