PL

EN

Debata redakcyjna miesięcznika "Wodociągi-Kanalizacja"

Data 17.03.2014

Zarządzanie dużym przedsiębiorstwem wodociągowo kanalizacyjnym. Uwarunkowania i metody.

„Zarządzanie przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym. Uwarunkowania i metody” to temat debaty redakcyjnej, na którą 17 marca br. zaprosiliśmy do siedziby wydawcy miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”, firmy Abrys, prezesów największych przedsiębiorstw branżowych w kraju.

Zaproszenie do udziału w poznańskiej debacie przyjęli prezesi: Miejskich Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie (Hanna Krajewska), Krakowie (Ryszard Langer), Wrocławiu (Zdzisław Olejczyk) i Lublinie (Sławomir Matyjaszczyk). Nie zabrakło również prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie – Beniamina Chochulskiego, a Gdańsk reprezentował prezes firmy Saur Neptun Gdańsk – Serge Bosca. Moderatorem debaty został prezes Aquanetu Poznań – Paweł Chudziński. W spotkaniu uczestniczyli również reprezentanci mecenasa spotkania, firmy EY, Andrzej Zienkiewicz i Karolina Skalska-Józefowicz z Działu Doradztwa Biznesowego.

Nie zabrakło także przedstawicieli organizatora – oprócz redaktorów miesięcznika w wydarzeniu wzięli udział wiceprezes Abrysu Robert Rosa oraz dyrektor wydawnictw Tomasz Szymkowiak. Dyskusji przysłuchiwała się również, reprezentująca abrysowy Dział Szkoleń i Konferencji, Martyna Dera, która w czerwcu organizuje konferencję poświęconą tematowi „Zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem komunalnym”. Debatę przeprowadzono w sprawdzonej przez redakcję formule śniadania mistrzów. Spotkali się liderzy największych przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, aby wymienić poglądy, podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami. Rozmawiano o sytuacji w branży, pułapkach, zagrożeniach, ale również o powodach do dumy i zadowolenia. W programie ujęto tematy związane z metodami zarządzania, konsolidacją branży, nie zabrakło rozmowy o centralnym regulatorze, powracał temat efektywności przedsiębiorstw. Planowany na trzy – cztery godziny panel dyskusyjny, zakończono po pięciu godzinach obrad, a mimo to nie omówiono wszystkich kwestii. Nie dziwi więc postulat dotyczący kontynuacji spotkania.

Zdjęcia

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij