PL

EN

Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa - Paliwa z odpadów

Data 30.05.2012 - 01.06.2012

Opis

W dniach 30 maja – 1 czerwca w Chorzowie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Paliwa z odpadów”. Wzięło  w niej wdział pond 150 osób z całej Polski. Gościliśmy przedstawicieli Sejmu RP, administracji samorządowej, producentów oraz odbiorców paliw alternatywnych, a także osoby, które przyjechały zasięgnąć porad autorytetów z branży.


Tematami wiodącymi były aspekty produkcji i stosowania paliw z odpadów, cementownie i elektrownie jako potencjalni odbiorcy, a także same odpady jako cenny surowiec do produkcji paliwa RDF. Honorowym gościem konferencji był Poseł Tadeusz Arkit, który wziął udział w panelu dyskusyjnym i razem z dr inż. Bożeną Środą (Stowarzyszenie Producentów Cementu), Dariuszem Matlakiem (PIGO), Andrzejem Malarą (KIGO), Piotrem Dziubałtowskim (TAURON Ciepło S.A.), Jarosławem Saweckim (CEMEX Polska Sp. z o.o.), Andre Lemlyn (SITA Polska Sp. z o.o.) oraz dr inż. Aleksandrem Sobolewskim z IChPW w Zabrzu omówili najbardziej nurtujące branże problemy.


Poseł Arkit podkreślił, że najistotniejszą rolę przy tworzeniu przepisów stanowią konsultacje ze specjalistami z branży, a tworząc prawo należy przede wszystkim kierować się dobrem środowiska naturalnego.
Dr inż. Aleksander Sobolewski  - przewodniczący rady programowej, podsumowując konferencję dodał, że jest to w tej chwili największa w Polsce platforma wymiany wiedzy i doświadczeń w branży produkcji paliw z odpadów.


Dodatkową atrakcją konferencji był wyjazd do zakładu produkcji paliw alternatywnych SITA Starol Sp. z o.o. w Chorzowie, która posiada dwie linie do produkcji paliwa alternatywnego przy wykorzystaniu których w 2011 roku wyprodukowano 100 tys. ton paliw z odpadów (w tym z odpadów stałych, półpłynnych i płynnych). Posiada również Stację Przeładunkową Odpadów Niebezpiecznych SPON. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili również Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu.


Dopełnieniem chorzowskiego spotkania jest nagrany w studio TVP Katowice odcinek programu „Trudny rynek” z 15 czerwca 2012 r.
http://www.tvp.pl/katowice/publicystyka/trudny-rynek/wideo/15-czerwca/7727017
Zachęcamy do obejrzenia.

 

Martyna Dera
koordynator konferencji

             

Współpraca

Sponsor generalny

Partner generalny

Partner

Sponsor specjalny

Sponsor - partner cyklu

Sponsor wycieczki

Sponsorzy

Patroni medialni

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Hotel Arsenal Palace - Chorzów
Paderewskiego 32
41-500 Chorzów

Gospodarka odpadami

Relacje z ostatnich konferencji

Paliwa z odpadów

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij