PL

EN

14. Konferencja Wody opadowe - aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne

Data 01.10.2019 - 03.10.2019

Opis

Wody opadowe – klucz do podniesienia jakości życia w miastach

W naturze do gleby przenika 90% opadów, a w wybetonowanych miastach tylko 10%! A przecież odpowiednie zagospodarowanie wód deszczowych może nie tylko pomóc w niwelowaniu negatywnych skutków zmian klimatu, ale także poprawić jakość życia mieszkańców. Temu ważnemu zagadnieniu będzie poświęcona 14. Konferencja „Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne”, która odbędzie się w dniach 1-3 października br. w Poznaniu.

Podczas dwudniowego spotkania zostaną omówione najważniejsze zagadnienia związane z efektywnym zarządzaniem wodami opadowymi. Uczestnicy mogą się spodziewać ciekawych tematów i wystąpień ekspertów i praktyków. Pierwsza sesja to „Wody opadowe w przestrzeni nowoczesnego miasta – współpraca, wytyczne, strategia i legislacja”, podczas której zostanie poruszony temat miejscowych planów w kontekście rozwoju zielono-błękitnej infrastruktury. Sesja druga będzie poświęcona perspektywom finansowania i aspektom ekonomicznym gospodarowania wodami opadowymi. Mowa będzie m.in. o opłacalności zagospodarowania wód opadowych oraz kosztach środowiskowych i społecznych.

 

Drugi dzień Konferencji rozpocznie się sesją trzecią, której głównym tematem będzie plan adaptacji do zmian klimatu. Z kolei podczas ostatniej części wydarzenia zostaną przedstawione dobre praktyki gospodarowania wodami opadowymi pod hasłem „Mała inwestycja – wielka zmiana”. Prelegenci omówią takie rozwiązania jak wody opadowe w pasach ruchu, program zielonych przedszkoli, mycie ulic deszczówką czy akcje społeczne mające na celu zachęcenie mieszkańców do działania w kontekście rozwoju zielono-błękitnej infrastruktury.

  • 990 netto – pierwszy termin bez wyjazdu studyjnego
  • 1090 zł netto – pierwszy termin z wyjazdem do Berlina
  • 1290 zł netto – drugi termin bez wyjazdu studyjnego
  • 1390 zł netto – drugi termin z wyjazdem studyjnym

 

 

Patronat Honorowy

Partner generalny

Partner

Partner prawny

Partner branżowy

Patronat medialny

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Poznań - Berlin

60-204 Poznań - Berlin

Gospodarka wodno-ściekowa

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij