PL

EN

23. Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

Data 03.09.2019 - 05.09.2019

Opis

Z wielką przyjemnością zapraszamy na 23. edycję Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami. Zgodnie z tradycją spotkamy się 3-5 września, aby po letnim wypoczynku, móc zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, które czekają branże odpadową – a ich na pewno nie zabraknie.

Podczas trzydniowej konferencji poruszymy najbardziej aktualne tematy, związane z gospodarką odpadami. Na pierwszy plan wysuwa się temat nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jakie konsekwencje dla branży może przynieść zniesienie regionów, czy zakaz ryczałtowego rozliczania tonażu? Wątków do dyskusji na pewno nie zabraknie, tym bardziej, że przed nami realizacja ciągle rosnących poziomów odzysku i recyklingu, szczególnie w perspektywie 2020 roku. Jakie zmiany stoją przed samorządami wobec zapowiedzi wprowadzenia rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemu kaucyjnego? W trakcie obrad poruszymy również kwestię rosnących kosztów zagospodarowania odpadów, widzianą z różnych perspektyw: mieszkańców, samorządów oraz przedsiębiorców. Nie zabraknie także przykładów kompleksowych rozwiązań w gminnej gospodarce odpadami.

Trzeciego dnia konferencji odbędzie się wyjazd studyjny do Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu, który w ostatnim czasie przeprowadził szereg inwestycji, dzięki którym lubański RIPOK jest jednym z przykładów kompleksowego zamknięcia systemu gospodarowania odpadami na terenie regionu.

W najbliższym czasie podamy Państwu dokładne miejsce konferencji.

Zapraszamy już dziś!

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Karpacz

Karpacz

Gospodarka odpadami

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij