PL

EN

9. Konferencja Paliwa z odpadów

Data 19.03.2019 - 21.03.2019

Opis

Energetyczne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych jest ważnym zagadnieniem we współczesnym systemie gospodarki odpadami. Na szczeblu krajowym nadal trwają dyskusje na temat możliwości energetycznego wykorzystania paliw z odpadów. Specjaliści z branży wskazują na problemy z zagospodarowaniem RDF, które będą tym większe, im nasze technologie separacyjne będą lepsze.

Na starcie 2019 roku wszyscy zadajemy sobie pytanie – co będzie dalej z paliwem alternatywnym i jego wykorzystaniem w systemie gospodarki odpadami w naszym kraju? Jak prognozować jakość SRF w perspektywie 10 lat – w świetle zmian zarówno stylu życia Polaków jak i wymagań prawnych? Jakie projekty pozwolą na rozwiązanie problemu z rosnącą ilością paliwa alternatywnego?

Na powyższe i szereg innych pytań odpowiemy w tym roku podczas konferencji w Katowicach. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w 9 edycji Konferencji Paliwa z odpadów, która odbędzie się w dniach 19 – 21 marca br. Konferencja od lat stanowi  największą w Polsce platformę wymiany informacji na temat wytwarzania i wykorzystywania paliw z odpadów.

Miło nam poinformować, że Gośćmi Honorowymi konferencji będą Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska oraz Sławomir Mazurek, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Przedstawią oni stanowisko resortu w sprawie perspektyw zagospodarowania frakcji energetycznej, w tym wykorzystywania jej w lokalnych ciepłowniach. Poinformują także o aktualnych planach resortu związanych z przygotowaniem projektów regulacji prawnych dotyczących gospodarki odpadami.

Trzeciego dnia konferencji udamy się do Zakładu Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów w Katowicach. Stworzymy Państwu możliwość do zwiedzenia instalacji po rocznej eksploatacji od momentu modernizacji.

Konferencja odbędzie się w Hotelu Novotel Katowice Centrum, Al. Roździeńskiego 16 w Katowicach. 

Przypominamy, że koszt uczestnictwa nie obejmuje kosztów związanych z noclegiem w trakcie konferencji.

Współpraca

Partner Generalny

Partnerzy

Partner branżowy

Partner medialny

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Katowice

Katowice

Gospodarka odpadami

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij