PL

EN

22. Międzynarodowa Konferencja
Kompleksowa gospodarka odpadami

Data 04.09.2018 - 06.09.2018

Opis

22. Międzynarodowa Konferencja kompleksowa gospodarka odpadami jak zawsze organizowana jest na rozpoczęcie nowego sezonu. Zrelaksowani po wakacjach musimy zmierzyć się z nowymi wyzwaniami czekającymi branżę odpadową, ale także podsumować wszystko co zdarzyło się w ostatnim roku.

W zakresie legislacyjnym możemy się spodziewać dużych zmian. W europejskim Dzienniku Urzędowym został opublikowany pakiet dyrektyw poświęconych Circural Economy (GOZ). Od 4 lipca br. rozpoczyna się odliczanie i mamy 24 miesiące na transpozycję przepisów do prawa krajowego. Został opublikowany projekt ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, projekt ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska. Możemy spodziewać się zmiany KPGO i zmiany 16 WPGO. Ma być wprowadzona zmiana zasad subsydiowania inwestycji w gospodarce odpadami.

Kolejnym bardzo aktualnym tematem są pożary magazynów odpadów, składowisk czy innych instalacji. Odpady paliły się w ostatnio na tyle często, że mówi się o tym jako o procederze. Ministerstwo Środowiska przedstawiło wstępny plan działań, które mają zapobiec kolejnym pożarom odpadów. Chcemy ten temat także poruszyć na naszej konferencji.

Minął już ponad rok od uchwalenia rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Rozporządzenie, które z jednej strony uporządkowało zbieranie selektywne głównych frakcji odpadów, z drugiej strony nakazało zbiórką odpadów biodegradowalnych. Przed wejściem w życie rozporządzenia większość gmin organizowała zbiórkę bioodpadów głównie w postaci odpadów zielonych. Obecnie konieczne jest organizowanie również zbiórki odpadów kuchennych. Wiąże się z tym również podjęcie decyzji o budowie nowych instalacji do przetwarzania tej grupy odpadów. W czasie konferencji poznamy także doświadczenia innych państw jak radzą sobie z tą grupą odpadów.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami administracji publicznej, praktykami, przedstawicielami świata nauki a także wszystkimi, którzy zajmują się nowoczesnymi systemami gospodarki odpadami komunalnymi.

Do zobaczenia w Krakowie
dr inż. Barbara Kozłowska

 


 

 


 

Rezerwacja noclegu:

Współorganizator

Współpraca

Partner generalny

Partner specjalny

Partner technologiczny

Partnerzy

Partner tłumaczeń

Partner cyklu

Partner merytoryczny

Partnerzy ubezpieczeniowi

Patronat merytoryczny

Patronat medialny

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Best Western Premier Kraków Hotel
Ul. Opolska 14
31-323 Kraków

Gospodarka odpadami

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij