PL

EN

9. Międzynarodowa Konferencja
Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów

Data 24.01.2018 - 26.01.2018

Opis

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na 9. już edycję Międzynarodowej Konferencji Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, która odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2018 r. w Łodzi

Rok 2018 rozpoczniemy od najistotniejszych tematów w branży czyli: segregacji i recyklingu.

Co nas czeka w nadchodzących latach w gospodarce odpadami? Czy konieczne są ciągłe zmiany prawne? Czy jesteśmy w stanie wywiązać się z Unijnych zobowiązań? Na te pytanie odpowiedzą prelegenci sesji inauguracyjnej pn. System gospodarki odpadami w Polsce i Europie - aktualna sytuacja na rynku.

Nie zabraknie też tematyki, która od dawna wzbudza wiele dyskusji - czyli selektywna zbiórka bioodpadów. W ramach sesji poświeconej tej tematyce zostaną zaprezentowane między innymi: szanse i wyzwania jakie stoją przed zbiórką odpadów biodegradowalnych, europejskie doświadczenia w selektywnej zbiórce bioodpadów jak i nasze polskie efekty wdrażania pilotażowego systemu zbiórki odpadów bodegradowalnych.

W trakcie konferencji poruszymy również temat dotyczący gospodarki obiegu zamkniętego. Zastanowimy się jakie są wizje rozwoju GOZ w Polsce i w Europie. Poznamy doświadczenia gmin, które już stosują idee gospodarki obiegu zamkniętego jak i te, które dopiero system ten będą wdrażać. Ważny aspekt tej sesji to przedstawienie modeli biznesowych, które można zastosować w GOZ.

W kolejnej sesji odpowiemy sobie na pytanie, czy recykling może się opłacać? Specjaliści z tej branży omówią zagadnienia rozszerzonej odpowiedzialności producenta w kontekście reformy systemu finansowania, jak i zwrócą uwagę na optymalizację kosztów w RIPOK-u. Nie zabraknie też ważnego tematu dotyczącego popiołu w odpadach. Dowiemy się jakie między są efekty pilotażowego programu zbiórki popiołów w jednej z gmin wiejskiej oraz jakie uszkodzenia i idące za tym straty powodują popioły w instalacjach.

Trzydniową konferencję zakończymy wyjazdem studyjnym do miejscowości Ruszczyn w gminie Kamieńsk (woj. łódzkie), gdzie zlokalizowana jest instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych o mocy przerobowej 100 tys. ton/rok wraz z linią do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o mocy 20 tys. ton/rok oraz składowiskiem odpadów podprocesowych. Właścicielem i zarządzającym instalacją jest FBSerwis Kamieńsk Sp. z o.o. 

Serdecznie zapraszamy!

Patronat honorowy

Partner generalny

Partner specjalny

Partnerzy

Patronat merytoryczny

Partner tłumaczeń

Patronat medialny

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Novotel Łódź Centrum
Piłsudskiego 11A
90-368 Łódź
h7830-re@accor.com
+48 42 254 39 00

Gospodarka odpadami

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij