PL

EN

XI Konferencja
Suszenie i termiczne przekształcanie osadów ściekowych

Data 19.09.2017 - 21.09.2017

Opis

Szanowni Państwo,

jedenasta już cykliczna konferencja pn.: „Suszenie i termiczne przekształcanie osadów ściekowych” odbędzie się tym razem w Gniewie, a jej tematyka pozostaje ciągle ta sama, czytelnie wyrażona w nazwie tych konferencji. Tematów do dyskusji nie zabraknie gdyż w kraju niezmiennie od wielu już lat pracują liczne instalacje suszenia i termicznego przekształcania osadów i doświadczeń eksploatacyjnych ciągle przybywa. Pojawiają się także nowe instalacje w zakresie przeróbki osadów, jednak ich tempo przyrostu jest nieporównywalnie mniejsze. Jednocześnie branża przeróbki komunalnych osadów ściekowych permanentnie poszukuje i wdraża nowe rozwiązania i technologie prowadzące do zwiększenia efektywności procesu przeróbki osadów, do wzrostu odzysku energii zawartej w osadach z perspektywą dążenia do energetycznej autonomiczności oczyszczalni ścieków, a nawet do zbliżania się w tej branży do założeń gospodarki o obiegu zamkniętym, znanej pod hasłem circular economy. W związku z tym obecne będą w ramach prezentacji i dyskusji panelowych nie tylko referaty i debaty dotyczące doświadczeń eksploatacyjnych, ale także najnowszych projektów oraz inwestycji w zakresie hydrolizy termicznej jak także dynamicznie rozwijającej się tematyki odzysku fosforu na różnych etapach przeróbki osadów.

Gwarantem szerokiego zakresu tematycznego naszej konferencji oraz jej wysokiej merytorycznej wartości będzie jak zwykle liczne grono najlepszych krajowych i zagranicznych specjalistów oraz towarzysząca tym konferencjom od lat wyspecjalizowana w zakresie suszenia i termicznego przekształcania osadów grupa uczestników - bezpośrednich eksploatatorów tych instalacji.

W aneksie konferencji tradycyjnie już przewidziana jest wizyta techniczna w obiektach wykorzystujących technologię suszenia osadów. Będzie to tym razem instalacja zarządzana przez Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnię w Grudziądzu. Grudziądzka suszarnia osadów należy do instalacji średniotemperaturowych z temperaturą powietrza suszącego wynoszącą około 80⁰C. Składa się ona z trzech modułów i dwóch taśm. Do suszenia wykorzystywane jest ciepło pochodzące z jednostek kogeneracyjnych zasilanych biogazem oraz z kotła gazowego opalanego także biogazem.

Na kolejną edycje naszej konferencji już teraz serdecznie Państwa zapraszam, mając na myśli nie tylko wspomnianych już wieloletnich stałych Uczestników naszych cyklicznych konferencji, ale także tych, którzy po raz pierwszy zechcą do nas dołączyć.

Dr hab. inż. Tadeusz Pająk,
prof. nadzw. AGH, Eur Ing
Opiekun naukowy konferencji

Partnerzy specjalni

Partnerzy

Patronat honorowy

Patroni medialni

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Hotel Zamek Gniew ****
Zamkowa 3
83-140 Gniew

Gospodarka wodno-ściekowa

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij