PL

EN

Międzynarodowa Konferencja „Termiczne przekształcanie odpadów – od planów do realizacji

Data 15.11.2016 - 17.11.2016

Opis

 

 

 

Szanowni Państwo,

przed nami kolejna, XIII już edycja międzynarodowej konferencji z cyklu „Termiczne przekształcanie odpadów - od planów do realizacji”.

Obecna konferencja stanowi istotny przełom w dorobku dwunastu pozostałych konferencji. Dotychczasowe dwanaście edycji toczyło się pod hasłem od planów do realizacji. Plany już od kilku lat za nami, za nami także cały cykl przedinwestycyjny i inwestycyjny budowy w kraju zakładów termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Za nami w końcu realizacja tych zakładów. Stały się one faktem. Około miliona ton odpadów komunalnych trafia rocznie na ruszt wprowadzając w ten sposób krajową gospodarkę odpadami na zdecydowanie wyższy poziom jej zaawansowania i sytuując Polskę w grupie krajów UE opierających tę gospodarkę już nie tylko na składowaniu, pozwalając się jednocześnie zbliżać do najnowszych standardów i wyzwań, określanych, jako circular economy.

Przez dwanaście corocznych cykli naszych konferencji jej obrady, referaty i dyskusje na bieżąco, niemal online, towarzyszyły temu hasłu, jego urzeczywistnieniu. Spoglądając w tył widzimy w krajobrazie krajowej gospodarki odpadami nowoczesne, spełniające najlepsze dostępne techniki, bezpieczne dla środowiska spalarnie odpadów komunalnych. Nie wszyscy wierzyli, że to się uda. A jednak. I co teraz? Jakie kolejne kierunki, hasła naszej konferencji? Teraz, podczas kolejnych cykli corocznych międzynarodowych konferencji, poczynając od jej, nomen omen, XIII wydania, będziemy towarzyszyć szeroko rozumianej problematyce oddanych do eksploatacji spalarni, dyskutując ich niezawodność, dyspozycyjność, możliwości optymalizacji w aspekcie efektywności odzysku energii i oczyszczania spalin, względy finansowe, nie zapominając o dbałości o ich szeroką prezentację tym wszystkim, którzy byli im przeciwni. Tematów i problemów do dyskusji, zatem nie zabraknie. Będziemy także spoglądać w przód i podglądać jak radzą sobie kolejni pretendenci do miana spalarni odpadów. A jest ich kilku. Niektórzy z nich już na etapie projektu budowlanego.

W ten sposób obecna konferencja otwiera nowe spojrzenie. Spojrzenie eksploatatora. Konferencje nasze będą, zatem nawiązywać do uznanych w krajach UE, nielicznych zresztą konferencji, których tematyką są bieżące problemy eksploatacyjne, ich otoczenie, prognozy zmian prawnych i trendy w rozwoju konstrukcyjnym.

Zakładając takie oczekiwania już od najbliższej edycji naszych konferencji serdecznie zapraszam Państwa do przybycia do Poznania i wspólnego spojrzenia w tył a przede wszystkim dokonania znaczącego kroku w przód.

Dr hab. inż. Tadeusz Pająk, prof. nadzw. AGH

Opiekun naukowy wszystkich edycji konferencji

Patronat honorowy

Współorganizator

Współpraca

Partner tłumaczeń

Partner generalny

Partner strategiczny

Partner specjalny

Partnerzy

Patronat medialny

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Novotel Poznań Centrum
Plac Andersa 1
61-898 Poznań

Gospodarka odpadami

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij