PL

EN

XII Międzynarodowa Konferencja Termiczne przekształcanie odpadów - od planów do realizacji

Data 17.11.2015 - 19.11.2015

Opis

Rejestracja na konferencję została zakończona. Dziękujemy za zainteresowanie naszym wydarzeniem i zapraszamy na kolejną jego edycję w przyszłym roku.

Szanowni Państwo,

przed nami kolejna, XII już edycja Międzynarodowej Konferencji z cyklu „Termiczne przekształcanie odpadów – od planów do realizacji”. To wydarzenie, w ramach którego od ponad dziesięciu lat propagowana jest idea zrównoważonego termicznego przekształcania odpadów komunalnych jako kluczowego elementu systemu ich zagospodarowania, a jednocześnie od 2007 r. towarzyszy cyklowi inwestycyjnemu budowy tego typu obiektów w Polsce. Tegoroczne hasło tej konferencji, organizowanej w królewskim mieście Krakowie, brzmi: „Eksploatację czas zacząć”. Hasło to, wydające się dotąd niemal nieprawdopodobne, jest obecnie jak najbardziej uzasadnione. Budowa rozpoczętych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 sześciu spalarni odpadów komunalnych aktualnie weszła w finalną fazę, a ich uruchomienie nastąpi już za chwilę. 

Tak dumnie brzmiące hasło i długo oczekiwany moment rozpoczęcia eksploatacji nowo wybudowanych spalarni wymagają jednak niezwykle odpowiedzialnego potraktowania. Eksploatację należy rozpocząć, będąc do tego w pełni przygotowanym, dysponując wszechstronnie wyszkoloną załogą, która dobrze poznała skomplikowane technologie spalania i odzysku energii z odpadów. Trzeba też mieć gwarancję dostaw odpowiedniego rodzaju odpadów oraz przekonanie o niezawodności i dyspozycyjności instalacji. Równie istotne jest poszanowanie środowiska, a także podejmowanie wszelkich działań, aby rozwiać wątpliwości i zyskać akceptację lokalnej społeczności. Jak widać, wyzwań nie brakuje. Czy jesteśmy do nich właściwie przygotowani i uda się wszystkim sprostać? To jedno z najważniejszych pytań, na jakie podczas konferencji zamierzają odpowiedzieć eksperci z branży waste-to-energy. 

Ponadto omówione zostaną inne kwestie, takie jak racjonalne potrzeby, plany i rozwój kolejnych projektów budowy spalarni w kontekście współczesnego pojęcia circular economy. Istotnych zagadnień jest wiele, np. zielone certyfikaty, efektywne zagospodarowanie stałych pozostałości procesowych na drodze ich stabilizacji i zestalania, czy rozwój nowych procesów i technologii. Wszystkie te tematy ujęte zostaną w programie konferencji, powstającym w oparciu o doświadczenia zdobyte podczas wielu poprzednich spotkań. Nie zabraknie zatem autorów znakomitych referatów, wystawców czy wizyty w uruchamianej krakowskiej Ekospalarni. 

Serdecznie zapraszam do Krakowa, licząc, jak co roku, na Państwa obecność, 

dr hab. inż. Tadeusz Pająk, Eur Ing, - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Opiekun naukowy konferencji

W związku z dużym zainteresowaniem konferencją informujemy, że nie ma już możliwości rezerwacji noclegu w Hotelu Park Inn by Radisson. Zapraszamy do korzystania z noclegów oferowanych przez pozostałe dwa hotele: Best Western Plus Q Hotel oraz Hilton Garden Inn Kraków.

Współorganizator

Partner generalny

Partner strategiczny

Sponsor generalny

Partner specjalny

Partnerzy

Partner prawny

Partner tłumaczeń

Patronat honorowy Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego

Organizacje współpracujące

Patroni medialni

Pliki do pobrania

Lokalizacja

Kraków

Kraków

Gospodarka odpadami

Kontakt

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij