PL

EN

ENVICON 2014

Data 30.10.2014

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że tegoroczny Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON został objęty Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego 25-lecie Wolności.

Już po raz osiemnasty w Poznaniu odbył się Międzynarodowy Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 600 uczestników . To największe w Polsce  wydarzenie poświęcone tematom ochrony środowiska i tradycyjnie odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO.

W sesji inauguracyjnej udział wzięli: poseł do Parlamentu Europejskiego - Andrzej Grzyb, były minister środowiska - Maciej Nowicki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska - Janusz Ostapiuk oraz prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej - Witold Sumisławski. Kontynuacją referatów była obszerna dyskusja panelowa, w której wzięli również udział: senator RP- Jadwiga Rotnicka, poseł na Sejm RP, przewodniczący Sejmowej podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami - Tadeusz Arkit, Główny Inspektor Ochrony Środowiska - Andrzej Jagusiewicz oraz Regionalna Dyrektor Ochrony Środowiska - Jolanta Ratajczak.

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON był okazją do spotkania szerokiego grona przedstawicieli administracji publicznej oraz przedsiębiorstw, którzy odgrywają kluczowe role w sektorze ochrony środowiska.

Obrady Kongresu zaowocowały wieloma dyskusjami, w tym dyskusją panelową, która stanowiła unikalną okazję do syntetycznego przedstawienia i przedyskutowania poglądów dotyczących skuteczności prawnych, ekonomicznych i administracyjnych w ochronie środowiska. 

Dalsze obrady Kongresu ENVICON zostały podzielone na dwie równoległe sesje, dotyczące gospodarki odpadami oraz gospodarki wodno-ściekowej.

Tradycyjnie już obrady pierwszego dnia Kongresu podsumowała uroczysta Gala, którą w tym roku poprowadził Marcin Prokop. Wyróżniliśmy na niej osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji postaw proekologicznych w Polsce. Wyjątkowość wydarzenia podkreślił koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

Szczegółowa relacja z Kongresu ENVICON 2014 dostępna będzie w listopadowym wydaniu miesięcznika "Przegląd Komunalny" oraz "Wodociągi-Kanalizacja"

Serdecznie dziękujemy za Państwa udział w wydarzeniu. Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań w ramach ENVICONu.

Zdjęcia

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij