PL

EN

12. Międzynarodowa Konferencja Metody zagospodarowania osadów ściekowych

Data 27.10.2018

12. Międzynarodowa Konferencja Metody zagospodarowania osadów ściekowych odbyła się w Poznaniu w hotelu Novotel Poznań Centrum w dniach 25-27 września br. Wydarzenie to po raz pierwszy objęło kompleksowo przegląd wszystkich dostępnych w Polsce metod zagospodarowania osadów ściekowych - od suszenia i termicznego przekształcania osadów, poprzez ich rolnicze wykorzystanie oraz metody innowacyjne.

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 150 uczestników. W trakcie 2 dni obrad odbyło się kilka sesji tematycznych oraz 2 panele dyskusyjne. Uczestnicy mogli wysłuchać wiele ciekawych wystąpień w ramach kilku bloków tematycznych:

Perspektywy rozwoju gospodarki osadami ściekowymi w Polsce

Rekultywacyjny kierunek zagospodarowania osadów ściekowych

Suszenie i termiczne przekształcanie osadów ściekowych. Polskie i niemieckie doświadczenia

Przegląd innowacyjnych technologii, rozwiązań i projektów realizowanych w gospodarce osadami ściekowymi.

Ostatniego dnia organizator umożliwił uczestnikom wzięcie udziału w jednym z dwóch wyjazdów studyjnych: do oczyszczalni ścieków i spalarni osadów ściekowych Ruhleben w Berlinie oraz na instalację Bionor Sludge w Łubowie. Merytoryczny program konferencji organizatorzy uzupełnili licznymi atrakcjami. Już pierwszego dnia konferencji odbyła się uroczysta kolacja z imprezą taneczną w stylu Jamesa Bonda. Każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie podczas treningu z Bondem. Pod koniec drugiego dnia uczestnicy mogli zwiedzać przepiękne zakątki Starego Rynku w Poznaniu w ramach wycieczki kulinarnej "Biesiada po poznańsku". Przewodnicy przebrani w historyczne stroje zabrali uczestników do najlepszych karczm i oberży w Poznaniu w celu skosztowania regionalnej kuchni.

Warto wspomnieć, że konferencję wsparły także znakomite firmy, a ich przedstawiciele mieli bardzo ciekawe merytorycznie wystąpienia.

Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie i uczestnictwo! 

Do zobaczenia za rok!

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z konferencji opublikowaną na PortalKomunalny.pl

https://portalkomunalny.pl/osady-sciekowe-wyzwanie-dla-polski-i-europy-381424/

Zdjęcia

Patronat honorowy

Partner specjalny

Partnerzy

Partner innowacji

Patronat merytoryczny

Patronat medialny

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij