PL

EN

VIII konferencja z cyklu „Paliwa z odpadów”

Data 13.03.2018

W dniach 13-15 marca br. w Chorzowie odbyła się VIII konferencja z cyklu „Paliwa z odpadów”, którą rokrocznie organizuje firma Abrys, natomiast patronem merytorycznym jest Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordowo ponad dwustu uczestników!

Konferencja „Paliwa z odpadów” jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli wytwórców paliw z odpadów, ich odbiorców, a także władz samorządowych oraz jednostek naukowych, podczas którego poruszane są aspekty prawne, techniczne i ekonomiczne gospodarczego wykorzystania paliw wytwarzanych z odpadów. Trzydniowa konferencja dzielona jest na dwa bloki, z których pierwszy obejmuje dwa dni obrad, natomiast dzień trzeci poświęcony jest wyjazdom technicznym. W tym roku na obrady złożyły się trzy sesje tematyczne oraz dwa panele dyskusyjne. Tematy poruszane w tym roku dotyczyły perspektyw rozwoju rynku paliw z odpadów, technologii oraz kwestii odzysku energii w układach kogeneracyjnych. Panele dyskusyjne wzbogacone zostały o opinie uczestników konferencji, którzy głosując prezentowali swoje stanowisko w kluczowych kwestiach. Dodatkowo uczestnicy integrowali się podczas wieczornych kolacji w stylu Jamesa’a Bonda oraz podczas biesiady w stylu regionalnym drugiego dnia konferencji. Ostatniego dnia uczestnicy wzięli udział w wyjazdach technicznych. W tym roku zwiedzano nowoczesny Zakład Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów w Katowicach.

Podsumowując, dziękuję Państwu za tak liczne przybycie na tegoroczną konferencję. Daje to świadectwo dobrze wykonywanej przez nas pracy w postaci ciekawego programu konferencji, dobrej organizacji, a także fantastycznej atmosfery. 

Postaramy się aby w przyszłym roku było jeszcze lepiej! Do zobaczenia!

dr inż. Aleksander Sobolewski,
Przewodniczący Rady Programowej Konferencji
Dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla

Zdjęcia

Patronat honorowy

Partner generalny

Partner specjalny

Partnerzy

Partner cyklu

Partner merytoryczny

Patronat medialny

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij