PL

EN

Inspiracje w przestrzeni

Konkurs „Inspiracje w przestrzeni” jest organizowany przez miesięcznik „Zieleń Miejska”. Jego celem jest wyróżnienie i promocja projektów architektonicznych kształtujących wysoką jakość przestrzeni publicznej oraz podnoszenie świadomości społecznej w zakresie przestrzeni publicznej. 

Konkurs jest skierowany do projektantów, architektów, urbanistów, ale także do uczniów techników, studentów i absolwentów kierunków związanych z architekturą krajobrazu i kształtowaniem terenów zieleni. Uczestnicy konkursu powinni wysłać do organizatora projekt koncepcyjny zagospodarowania wskazanej przez organizatora przestrzeni. Każdego roku organizator wskazuje również tematykę konkursu (np. ogród społeczny, terapeutyczny itp.) 

Konkurs rozpoczyna się zazwyczaj pod koniec danego roku, a termin zgłoszeń upływa na koniec stycznia. Ogłoszenie wyników konkursu następuje podczas Forum Miejska Sztuka Ogrodowa, które odbywa się podczas ważnych targów dla branży zieleniarskiej GARDENIA w Poznaniu. Laureaci konkursu są wyłaniani wśród dwóch grup: debiutantów i profesjonalistów. 

Niewątpliwą wartością konkursu jest fakt, że zwycięski projekt jest realizowany przez organizatora przy udziale sponsorów konkursu. 

Do tej pory odbyło się siedem edycji konkursu. 

Zwycięzcami 7. edycji konkursu "Inspiracje w przestrzeni" zostali: 

  1. w kategorii profesjonalista projekt pt. „Cztery Pory Roku” wykonany przez panią Joannę Guzarę
  2. w kategorii debiutant projekt pt. „Prostokąt Zmysłów” wykonany przez Matvii Romaniuk

 

Wyróżnienia:

  1. w kategorii profesjonalista „Ogród terapeutyczny Rzepka” opracowany przez Darię Słoninę i Mateusza Mikołajów 
  2. w kategorii debiutant projekt ogrodu autorstwa Joanny Szymczak 

 

 

Organizator

Partnerzy

Partnerzy branżowi

Sponsor

Partnerzy medialni