PL

EN

Inspiracje w przestrzeni

Konkurs „Inspiracje w przestrzeni” jest organizowany przez miesięcznik „Zieleń Miejska”. Jego celem jest wyróżnienie i promocja projektów architektonicznych kształtujących wysoką jakość przestrzeni publicznej oraz podnoszenie świadomości społecznej w zakresie przestrzeni publicznej. 

Tegoroczna edycja Konkursu skierowana jest do projektantów i architektów krajobrazu, którzy w ciągu trzech lat poprzedzających edycję konkursu, zrealizowali przynajmniej dwa projekty zagospodarowania zieleni (ogród sensoryczny, związany z hortiterapią) o podobnym zakresie i o wartości zbliżonej do tej w przedmiotowym Konkursie. Uczestnicy konkursu powinni wysłać do organizatora projekt koncepcyjny zagospodarowania wskazanej przez organizatora przestrzeni. Każdego roku organizator wskazuje również tematykę konkursu (np. ogród społeczny, terapeutyczny itp.) 

Konkurs rozpoczyna się zazwyczaj pod koniec danego roku, a termin zgłoszeń zazwyczaj upływa na koniec stycznia. Laureaci konkursu są wyłaniani i nagradzani podczas Forum Miejska Sztuka Ogrodowa. 

Niewątpliwą wartością konkursu jest fakt, że zwycięski projekt jest realizowany przez organizatora przy udziale sponsorów konkursu. 

Do tej pory odbyło się osiem edycji konkursu:

 I edycja: Place zabaw

II edycja: Ekoosiedla

III edycja: Przyjazne podwórka

IV edycja: Ogród przedszkolny

V edycja: Strefa uzdrowiskowa

VI edycja: Ogród społeczny

VII edycja: Ogród terapeutyczny

VIII edycja: Ogród sensoryczny

 

Tematem IX edycji jest ogród sensoryczny dla mieszkańców Poznania.

 

Organizator

Współorganizator

Partner

Partnerzy branżowi

Partner merytoryczny

Partnerzy medialni

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij