PL

EN

Zarządzanie nowoczesnym zakładem gospodarki komunalnej 2017

Data 08.02.2017

Zmiany przepisów dotyczące wynagradzania menedżerów, autoprezentacja biznesowa oraz zarządzanie procesowe to główne tematy rozpoczynającej się 7 lutego konferencji „Zarządzanie nowoczesnym zakładem gospodarki komunalnej”.

Uczestnicy mazurskiej konferencji, która zorganizowana została w Iławie, będą mieli okazję podnieść swoje kwalifikacje związane z autoprezentacją biznesową. To ważna umiejętność, ponieważ spotkania i wystąpienia są często jednym z bardziej wymagających elementów pracy w firmie. Jak zmierzyć się z tym problemem odpowiedź powinny dać kolejne zajęcia przeprowadzone podczas pierwszego dnia konferencji.

W efektywnym zarządzaniu niezbędne są systemy informatyczne. Uczestnicy poznają zalety zarządzania procesowego z wykorzystaniem tego typu systemów. Znalezienie właściwego balansu pomiędzy uprawnieniami członków zarządu a ich obowiązkami musi odbywać się w granicach prawa. Te zaś obecnie wyznacza m.in. tzw. nowa ustawa kominowa, czyli ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami (Dz. U. z 2016 r. poz. 1202).

Wprowadzone zmiany w przepisach rodzą wiele kontrowersji interpretacyjnych. Czy konieczne są zmiany umów, jakie rozwiązanie będzie najbardziej efektywne? Zmiany w wynagradzaniu menedżerów firm komunalnych interesują niemal wszystkich szefów tych przedsiębiorstw. Wielu z nich nadal nie wie, w jaki sposób stosować nowe regulacje.

Drugiego dnia zgłębiana będzie problematyka związana ze społeczną odpowiedzialnością (CSR) przedsiębiorstw w branży usług komunalnych. Przedstawione zostaną aktualne trendy CSR w kraju i poza jego granicami, główne wyzwania związane z podejmowaniem działań odpowiedzialnych społecznie oraz rola managementu i kadry kierowniczej w budowie społecznie odpowiedzialnego przedsiębiorstwa.

W drugiej części obrad mowa będzie o roli komunikacji społecznej w prowadzeniu przedsiębiorstwa i działalności inwestycyjnej, planowaniu i realizacji strategii informacyjno-konsultacyjnych, zarządzaniu konfliktem i metodach jego rozwiązywania oraz budowaniu mapy konfliktów.

Konferencja „Zarządzanie nowoczesnym zakładem gospodarki komunalnej” odbywa się w dniach 7 i 8 lutego w Iławie w Grand Hotel Tiffi. Organizatorem jest firma Abrys.

Piotr Talaga
Redaktor Naczelny wydawnictw Abrys

Zdjęcia

Współpraca

Partnerzy

Patronat medialny

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij