PL

EN

XI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa - Gospodarka wodno-ściekowa na terenach niezurbanizowanych

Data 11.03.2013

W dniach 11-12 marca 2013r. w Białymstoku odbyła się XI Konferencja „Gospodarka wodno-ściekowa na terenach niezurbanizowanych”. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Rektor Politechniki Białostockiej JM prof. dr hab. inż. Lech Dzienis, który wraz z  prof. dr hab. inż. Januszem Łomotowski oraz prof. dr hab. inż. Józefą Wiater stanowili Radę Programową konferencji.

Spotkanie zostało podzielone na pięć głównych sesji tematycznych. Pierwsza sesja dotyczyła nowych obowiązków gmin w aspekcie zmian prawnych w gospodarce wodno-ściekowej. Przeanalizowano stan gospodarki wodno-ściekowej wraz z prognozą inwestycyjną na lata 2014-2020, a także poruszono temat taryf dla gospodarki wodno-ściekowej. W kolejnej sesji zaproszeni wykładowcy omówili rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na przestrzeni lat oraz odniesiono się do Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Na pytanie „Kanalizacja terenów niezurbanizowanych czy inwestycje w „przydomowe” oczyszczalnie ścieków?” próbowano odpowiedzieć w sesji trzeciej, co owocowało ciekawą dyskusją i dużym zainteresowaniem uczestników. W następnych sesjach omówiono temat sieci wodociągowych – ich modelowania oraz strat wody, a także poruszono kwestię stacji uzdatniania.

Kolejny dzień przyniósł dyskusje na temat  modernizacji oraz inwestycji w gospodarce wodno-ściekowej. Głos zabrał Adam Krzyśków – prezes WFOŚiGW w Olsztynie, który przybliżył zagadnienia związane z finansowaniem inwestycji przez Wojewódzkie Fundusze. Nawiązano także do roli spółek wodnych w gospodarce wodno-ściekowej uwzględniając ich inicjatywy modernizacyjne.

Szczegółową relację z XI Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej „Gospodarka wodno-ściekowa na terenach niezurbanizowanych” znajdą Państwo w kwietniowym wydaniu miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”. Serdecznie zapraszam do lektury.

Liczę na spotkanie z Państwem podczas kolejnych edycji konferencji.


Martyna Dera
koordynator konferencji

Zdjęcia

Sponsor

Partner uroczystej kolacji

Współpraca

Patronat medialny

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij