PL

EN

Wystawa fotografii konkursu pt. "DESZCZOWA PIOSENKA"

Data 10.10.2012

Miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja” to organizator konkursu fotograficznego pt.: "DESZCZOWA PIOSENKA", którego tematem przewodnim był deszcz.
Deszcz inspiruje artystów, śpiewa się o nim piosenki, wydaje się być również wdzięcznym tematem dla fotografa.
Do udziału zaproszono zarówno profesjonalistów, jak i wszystkich tych, których zainspiruje deszczowa piosenka… Chcieliśmy zobaczyć różne oblicza deszczu – ma on w końcu nie tylko swoje piękne i pożyteczne strony, potrafi również budzić strach i rodzić rozmaite problemy związane chociażby z jego odprowadzeniem i zagospodarowaniem.
Konkurs dzielił się na trzy kategorie główne:

I. "KRAJOBRAZ PO BURZY"

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój... śpiewała Budka Suflera. Oceniane były fotografie przedstawiające krajobraz po opadach deszczu, po przejściu burzy, gdy zza chmur zaczyna pojawiać się słońce (lub księżyc). Jak wygląda świat, który przegląda się w kałuży, napity deszczem, czysty i lśniący?

II "ZA ZASŁONĄ DESZCZU"

Kap, kap, płyną łzy, w łez kałużach ja i ty…w „Bardzo smutnej piosence retro” grupy Pod Budą. Deszcz w obiektywie. Świat w strugach deszczu. Oberwanie chmury zatrzymane w kadrze. Miasta i wsie skąpane deszczem

III. "PRZEMOKNIĘTE SERCA MIAST"

Deszczową opowieść snuje także Edyta Bartosiewicz. Jak mokną serca miast? A jak to wygląda na terenach niezurbanizowanych?


Jury przyznało w każdej kategorii pierwszą nagrodę oraz wyróżniliśmy aż dziewięć prac. Redakcja miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” zorganizowała wystawę najlepszych fotografii, która miała miejsce podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Infrastruktury Wodno-Ściekowej, Odwodnień i Melioracji TIWS w Kielcach.
Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac oraz zdjęć samej wystawy.

Zdjęcia

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij