PL

EN

Paliwa z odpadów

Data 30.05.2012

W dniach 30 maja – 1 czerwca w Chorzowie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Paliwa z odpadów”. Wzięło  w niej wdział pond 150 osób z całej Polski. Gościliśmy przedstawiciela Sejmu RP, przedstawicieli administracji samorządowej, producentów oraz odbiorców paliw alternatywnych.


Tematami wiodącymi były aspekty produkcji i stosowania paliw z odpadów, cementownie i elektrownie jako potencjalni odbiorcy, a także same odpady jako cenny surowiec do produkcji paliwa RDF. Honorowym gościem konferencji był Poseł Tadeusz Arkit, który wziął udział w panelu dyskusyjnym i razem z dr inż. Bożeną Środą (Stowarzyszenie Producentów Cementu), Dariuszem Matlakiem (PIGO), Andrzejem Malarą (KIGO), Piotrem Dziubałtowskim (TAURON Ciepło S.A.), Jarosławem Saweckim (CEMEX Polska Sp. z o.o.), Andre Lemlyn (SITA Polska Sp. z o.o.) oraz dr inż. Aleksandrem Sobolewskim z IChPW w Zabrzu omówili najbardziej nurtujące branżę problemy.


Dr inż. Aleksander Sobolewski  - przewodniczący rady programowej, podsumowując konferencję dodał, że jest to obecnie największa w Polsce platforma wymiany wiedzy i doświadczeń związanej z produkcją paliw z odpadów.


Dodatkową atrakcją konferencji był wyjazd do zakładu produkcji paliw alternatywnych SITA Starol Sp. z o.o. w Chorzowie, która posiada dwie linie do produkcji paliwa alternatywnego przy wykorzystaniu których w 2011 roku wyprodukowano 100 tys. ton paliw z odpadów (w tym z odpadów stałych, półpłynnych i płynnych). Posiada również Stację Przeładunkową Odpadów Niebezpiecznych SPON. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili również Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu.


Dopełnieniem chorzowskiego spotkania jest nagrany w studio TVP Katowice odcinek programu „Trudny rynek” z 15 czerwca 2012 r.
http://www.tvp.pl/katowice/publicystyka/trudny-rynek/wideo/15-czerwca/7727017
Zachęcamy do obejrzenia.

Martyna Dera 
koordynator konferencji

Zdjęcia

Współpraca

Sponsor generalny

Partner generalny

Partner

Sponsor specjalny

Sponsor - partner cyklu

Sponsor wycieczki

Sponsorzy

Patroni medialni

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij