PL

EN

Nowe Prawo Ochrony Środowiska

Data 26.01.2012

Łódzkie rozmowy o ochronie środowiska

O odpadowej „rewolucji” i aktualnościach w prawie środowiskowym dyskutowali uczestnicy VIII Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej „Nowe prawo ochrony środowiska”, która odbyła się w dniach 26-27 stycznia br. Tym razem zaprosiliśmy Państwa do Łodzi, do położonego w samym centrum miasta Hotelu Ambasador.

Styczeń to dobry czas zarówno na podsumowanie minionego roku, jak i na przegląd zmian prawnych, jakie czekają nas w najbliższych miesiącach. Tematem przewodnim spotkania, wzbudzającym największe emocje, bez wątpienia była nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, wprowadzająca szereg istotnych zmian na polskim rynku odpadowym. O tym, że w praktyce mogą one rodzić wiele wątpliwości, świadczyły liczne pytania z sali.

W pierwszym dniu Konferencji ożywiona dyskusja towarzyszyła wystąpieniu Pani Emilii Kołaczek z Ministerstwa Środowiska, którą pytano głównie o stan prac nad rozporządzeniami wykonawczymi do znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Równie duże emocje wzbudziło wystąpienie Pana Bogdana Pasko z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, którego referat dotyczył roli administracji samorządowej w nowym systemie gospodarowania odpadami. Drugiego dnia spotkania licznym pytaniom i wątpliwościom uczestników czoła stawiła Pani Anna Kiepas-Kokot z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, która omawiała temat nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Mam nadzieję, iż spotkanie spełniło Państwa oczekiwania. Zapraszam do oglądania fotogalerii z Konferencji.

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękuję za aktywny udział w dyskusjach oraz miłą atmosferę podczas Konferencji.

Magdalena Filipkiewicz

Zdjęcia

Patronat honorowy

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij