PL

EN

Dyskusyjny panel polsko-ukraiński

Data 19.09.2013

Razem możemy więcej

Drugiego dnia kieleckich targów TIWS (19 września br.) miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – polsko-ukraiński panel dyskusyjny, zorganizowany przez redakcję miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”. W debacie wzięło udział wielu znamienitych gości, padło dużo istotnych dla branży słów, podpisano również porozumienia, które mają na celu pogłębienie partnerstwa między polskimi organizacjami, a także nawiązanie współpracy polsko-ukraińskiej.

Patronat honorowy nad spotkaniem, które służyło omówieniu możliwości współpracy i wymiany doświadczeń między organizacjami z Polski i Ukrainy, sprawowała Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Panel został podzielony na trzy części – uroczyste podpisanie porozumień, prelekcje oraz dyskusję, która przedłużyła się aż o godzinę. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Stowarzyszenia „Staropolski Klaster Wodny”, Konwentu Kierowników Jednostek Komunalnych Województwa Podkarpackiego oraz Jurij Żerlicyn z Kijowa, wiceprezes Stowarzyszenia „Ukrvodokanalekologija”. Oprócz niego, Ukrainę reprezentowali Oleg Mudry, redaktor naczelny czasopisma „Wodociągi i Kanalizacja”, Stepan Jakymyszyn, główny energetyk PK „Ternopilwodokanal”, Leonid Baszyński, zastępca dyrektora PK „Żytomierzwodokanal”, oraz Sergij Strok, główny inżynier PK „Luckwodokanal”.

Gości powitała i przedstawiła Anna Lembicz, redaktor prowadząca miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”, która rozpoczęła od wyjaśnienia tego, co było inspiracją do organizacji spotkania: – Kiedy szukaliśmy pomysłu na uczczenie jubileuszu dziesięciolecia pisma na rynku wydawniczym, pomyślałam, że naszą rolą, obok przygotowywania co miesiąc dla naszych czytelników jak najbardziej interesującego i podejmującego bieżące tematy pisma, jest również rola swoistego ośrodka, który inicjuje rozmaite, czasem trudne dyskusje, inspiruje do podejmowania działań, aktywizuje i jest pomysłodawcą potrzebnych branży wodociągowo-kanalizacyjnej wydarzeń. Dzisiejszą debatą chcielibyśmy udowodnić, jak postrzegamy rolę miesięcznika branżowego.

Zdjęcia

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij