PL

EN

Ochrona środowiska to nasza misja

 

Każdy z pracowników firmy Abrys stara się być eko to znaczy przede wszystkim stara się minimalizować swój negatywny wpływ na środowisko. W dekalogu naszych ekozachowań są m.in. takie działania jak zapobieganie powstawaniu odpadów i segregowanie już powstałych, korzystanie z toreb wielokrotnego użytku, korzystanie z rowerów i komunikacji miejskiej zamiast samochodów, oszczędzanie wody i prądu.

Wielu z nas angażuje się także w różne akcje mające na celu promowanie proekologicznych postaw. Przykładowo pracownicy Działu Edukacji Ekologicznej organizują regularnie warsztaty z wykorzystania odpadów czy prelekcje dotyczące czystego powietrza w szkołach, a nawet w przedszkolach.

Najlepsze rezultaty uzyskujemy jednak, kiedy działamy wspólnie całą firmą. Przykładem takiej akcji jest rewitalizacja ogrodu w Centrum Wspierania Rodzin w Poznaniu, przy ulicy Swoboda, która odbyła się latem 2017 roku. Dzięki zaangażowaniu niemal całej załogi firmy ABRYS, a także wolontariuszy zewnętrznych podmiotów, udało nam się uporządkować i całkowicie na nowo uformować niemal bajeczny ogród. Odtąd dzieciaki mogą bezpiecznie korzystać z przepięknego miejsca.

Dobrym przykładem naszej troski o środowisko była także akcja „Sprzątamy Górczyn-promujemy ekodekalog”, którą zorganizowaliśmy z okazji Dnia Ziemi 2017 roku. Pracownicy firmy Abrys wspólnie z pracownikami firm działających w sąsiedztwie wysprzątali duże dzikie śmietnisko w poznańskiej dzielnicy Górczyn, gdzie znajduje się siedziba firmy. Przy okazji tej akcji rozpoczęliśmy promocję Ekodekalogu czyli 10 podstawowych i  prośrodowiskowych zasad, dzięki którym firmy mogą stać się bardziej przyjazne środowisku.

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij