PL

EN

Nasze realizacje - powietrze

Powietrze jest niezbędne do życia, dlatego warto dbać o jego jakość. Niestety, Europejska Agencja Ochrony Środowiska alarmuje, że ponad 90% mieszkańców miast w Unii Europejskiej jest narażonych na oddziaływanie pyłu zawieszonego (PM 2,5) - jednego z najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń powietrza - na poziomie uznanym przez Światową Organizację Zdrowia za niebezpieczny dla zdrowia. W związku z tym niezbędne jest podjęcie szeroko zakrojonych działań, w tym też edukacji ekologicznej. 

Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy
Na zlecenie Miasta Świdnica w 2017 r. kompleksowo zrealizowaliśmy kampanię informacyjno-edukacyjną, poświęconą problematyce niskiej emisji pn. "Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy". W jej ramach powstał komiks "Strażnicy Świdnicy", odbyła się gra miejska "W stronę ciepła", został zrealizowany spot filmowy i radiowy, w przedszkolach odbyły się spektakle teatralne, a w szkołach - prelekcje poświęcone niskiej emisji. Ponadto elementem kampanii było szkolenie dla nauczycieli oraz strażników miejskich. 

Odpowiedzialne ogrzewanie = czyste powietrze
Aby uświadomić mieszkańców o szkodliwości palenia śmieci w piecach, a także niskiej jakości węgla, na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią zrealizowaliśmy kampanię „Odpowiedzialne ogrzewanie = czyste powietrze. W jej ramach przygotowano ulotki i plakaty, przeprowadzono konkurs plastyczny, a także prelekcje w szkołach. W drugiej odsłonie kampanii, realizowanej w 2017 r. zorganizowaliśmy także spotkanie z mieszkańcami na temat racjonalnego ogrzewania węglem. 

Niska emisja - wielka sprawa 
„Niska emisja – wielka sprawa”. Pod tym hasłem realizowaliśmy akcję edukacyjno-informacyjną dla Veolia Energia Łódź. W ten sposób chcieliśmy skierować uwagę Łodzian na problem niskiej emisji, skutki jej występowania oraz projekty, dzięki którym można ją ograniczyć. W ramach kampanii zostały przygotowane ulotki i plakaty. Ważnym elementem działań był także konkurs fotograficzny dla mieszkańców, a podczas Ciepłej Soboty odbyło się szereg wydarzeń promujących działania. 

Misja-emisja

W 2014 r. realizowaliśmy ogólnopolską kampanię informacyjno- edukacyjną na rzecz likwidacji niskiej emisji pn. „Misja-emisja”. W jej ramach zorganizowaliśmy konkursy „Gmina z misją” i „Lekcja o niskiej emisji”, grę miejską „Porwanie Dymskiego”, konferencję dla gmin, a także kilkadziesiąt wydarzeń w ramach inicjatywy „Ciepło, cieplej… ciepłownia!”. Elementem projektu był również komiks „Dymski kontra dymony”, filmy oraz biuletyny. Kampania była dofinansowana ze środków NFOŚiGW.  Więcej na www.misja-emisja.pl

Policzmy się z niską emisją

W grudniu 2014 r. podjęliśmy współpracę z Miastem Bydgoszcz, stając się głównym wykonawcą kampanii edukacyjnej, dotyczącej likwidacji niskiej emisji pn. "Policzmy się z niską emisją". Jej owocami będą spoty radiowe i  telewizyjne, emitowane w lokalnych rozgłośniach radiowych i telewizji, a także ulotki, plakaty, citylighty oraz billboardy. Kampania będzie realizowana do końca października 2015 r. i będzie powiązana z inwentaryzacją źródeł ciepła na terenie miasta. 

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij