PL

EN

Kamera, akcja!

W ramach realizowanych przez nas działań edukacyjnych powstało już kilka filmów, promujących przyjazne środowisku zachowania. Ujmują one nieszablonową prezentacją zagadnień środowiskowych oraz różnorodną formą przekazu treści, które nie należą do najłatwiejszych. 

„Segregujesz i zyskujesz”

Czy wyścig może być alegorią segregowania odpadów – jego znaczenia i konsekwencji dla ludzi oraz środowiska? Okazuje się, że tak!

Animacja przygotowana przez Gminę Piaseczno w ramach kampanii „Segregujesz i zyskujesz” przedstawia przebieg wyścigu kilku postaci, które w trakcie wyścigu napotykają na rozmaite odpady i problemy z nimi związane. Sposób, w jaki zawodnicy postąpią z określonym odpadem, determinuje to, czy biegną dalej, czy zostaną wyeliminowani. Zachęcamy do oglądania!

 

Policzmy się z niską emisją!

Co to jest niska emisja? Czy niska emisja rzeczywiście jest mała? Jakie działania w zakresie likwidacji niskiej emisji podejmuje Miasto Bydgoszcz? Wszystko wyjaśnia najnowszy film promocyjny kampanii "Policzmy się z niską emisją", powstały w wyniku prowadzonych przez nas działań promocyjno-edukacyjnych. 

 

 

Policzmy się z niską emisją - spot II!

Miasto Bydgoszcz od stycznia br. realizuje kampanię „Policzmy się z niską emisją”. W lokalnej telewizji właśnie pojawił się kolejny spot filmowy, zachęcający do udziału w towarzyszącej kampanii inwentaryzacji źródeł ciepła. Miasto, w ramach realizowanego programu KAWKA, wdraża program ochrony powietrza. W związku z tym od 19 stycznia do 30 czerwca 2015 r. do drzwi mieszkańców pukają ankieterzy, by zapytać m.in. czym ogrzewają swoje mieszkanie bądź dom, jakiej jakości są ich piece lub inne urządzenie grzewcze, czego używają na opał.

Na podstawie zebranych informacji zostanie oszacowane, jakie źródła ciepła dominują w Bydgoszczy. Dzięki temu w przyszłości będzie można lepiej zadbać o powietrze w Bydgoszczy. Kampanię edukacyjno-informacyjną, w skład której wchodzi m.in. produkcja spotów filmowych, na zlecenie Miasta Bydgoszczy, realizuje ABRYS. 

 

 

Policzmy się z niską emisją – spot trzeci

Pod koniec czerwca br. zakończyła się inwentaryzacja źródeł ogrzewania w Bydgoszczy. Jakie są jej wyniki? O tym traktuje najnowszy spot, powstały w ramach kampanii „Policzmy się z niską emisją”, realizowanej przez Dział Edukacji ekologicznej firmy ABRYS na zlecenie Miasta Bydgoszczy. 

Czy tu mieszkają dymownicy?

Czy tu mieszkają dymownicy? – pytają podejrzliwie dzieci w pierwszym filmie promującym kampanię "Misja-emisja". Mimo niskiej temperatury, młodzi i utalentowani aktorzy-amatorzy doskonale wcielili się w swoje role i przekonywali „nieco okopconą”  mieszkankę starej kamienicy, że nie należy palić odpadów w piecach. 

 

 

 

Kim jest Dymski?

Kiedyś byłem zwykłym kominiarzem, ale pewnego dnia poczułem, że w powietrzu czai się coś groźnego dla mnie i moich bliskich" - mówi Komisarz Dymski w drugim filmie promującym kampanię "Misja-emisja".

 

 

 

Nie musi tak być!

Jak może wyglądać życie mieszkańców miasteczka, w którym powietrze zanieczyszczone jest tak mocno, że aby przeżyć należy nosić specjalne kombinezony ochronne? Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmu promującego walkę z niską emisją, powstałego w ramach kampanii „Misja-emisja”.

 

 

Nie zaśmiecaj powietrza!

Jak mogą zareagować ludzie na widok osoby bezceremonialnie śmiecącej w miejscu publicznym? Czy tak samo potraktują człowieka, który podpala zgrabione wcześniej odpady? Zachęcamy do obejrzenia ostatniego spotu, realizowanego w ramach naszej kampanii. 

 

 

DooKOŁA ekologii

Piknik Ekologiczny w Kole to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców. W jego ramach odbyły się m.in. warsztaty tworzenia recyklingowej biżuterii, pokaz mody ekologicznej, występ orkiestry recyklingowej, malowanie ekotoreb. Migawkę z tego, co się wówczas działo można zobaczyć w materiale filmowym. 

  

 

Witryna abrys.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij